22.10.2023

Sokol Vyšehořovice -  Muži "A" AFK Nehvizdy

4 : 2

(3:1)

Naše další mistrovské utkání jsme odehráli v nedalekých Vyšehořovicích. Bylo to takové malé regionální derby. Na zápas jsme se připravovali celý týden a dopředu bylo jasné, že nepůjde jenom o tři body, protože rivalita mezi kluby je obrovská. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Aktivní hrou jsme si vytvořili tlak a odměnou nám byl v 8. minutě gól na 0 : 1. postupem času jsme měli další brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. V rozmezí 31. – 35. minuty jsme inkasovali tři branky, kdy si slabší chvíli vybral náš brankař a stoper. Do poločasu jsme byli nuceni dvakrát vystřídat pro svalové zranění. Přesto všechno jsme zůstali aktivní a vytvořili si 100 % šance, které jsme odmítli proměnit. Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně aktivně a odhodláni obrátit  nepříznivý výsledek. Bohužel ve 46. minutě byl nepochopitelně obrácený faul, kde následoval rychlý brejk do naší otevřené obrany a soupeř pohodlně skóroval na 4 : 1. Náš tým nic nevzdal, bojoval dál a v 64. minutě jsme snížili na 4 : 2. Od té doby se hrálo pouze na soupeřově půlce, kde jsme si vytvořili mnoho standardních situací a zajímavých šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Od 64. minuty se soupeř nezmohl na nic víc, než na dlouhé náhodné odkopy a za pomoci nekvalitního výkonu pana rozhodčího se ubránil a uhájil výhru. Nutno dodat, že jsme soupeři hodně vítězství ulehčili.