11. kolo: 2.11.2013 AFK Nehvizdy "A" - FK Brandýs "A" 1:1

11. kolo: 2.11.2013   AFK Nehvizdy "A" - FK Brandýs "A"   1:1

Sestava: Prokeš - Mergl, Lopatář, Parůžek, Slávik - Hýbel, Müller, Jenčík, Nepivoda - Nováček (Král), Adášek (Dvořák)

Trenér: Lopatář

Branka: Jenčík z pen.

V sobotu 2.11. jsme přivítali lídra tabulky FK Brandýs, který doposud neztratil ani bod! O motivaci bylo tedy postaráno a šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. Od začátku utkání hrál soupeř aktivněji, ale do nějaké vyložené šance se nedostal. Až ve dvacáté minutě přišla obrovská šance Brandýsa, kdy přetažený centr  zakončoval na zadní tyči osamocený útočník, ale Prokeš předvedl fantastický zákrok a zabránil tak téměř jistému gólu. To Brandýs nastartovalo a tlačil se ještě více dopředu. Bohužel pro nás se mu snahu podařilo přetavit v branku, když se po závaru v našem pokutovém území zmocnil míče hostující hráč a následně propálil hradbu těl v čele s brankářem. Ve třicáté minutě tedy hosté vedli 1:0. To však bylo z prvního poločasu vše, a nám to tak vlilo do žil odvahu a odhodlání se zápasem ještě něco udělat. Druhý poločas jsme tedy začali odvážněji a hra se celkem vyrovnala. Ve středu hřiště se tak odehrávala spousta soubojů, ale nějaká vyložená šance nepřicházela ani na jedné straně. Až do šedesáté minuty, kdy byl po celkem nenápadné akci v pokutovém území soupeře stažen Müller a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Jenčík a nezaváhal. Bylo tedy vyrovnáno 1:1. Od této chvíle Brandýs přidal na obrátkách. Ale zvýšená aktivita ke vstřelení branky nevedla. Největší šancí soupeře ve druhém poločase byla střela, kterou Prokeš jen vyškrábl nad sebe a míč směřující do branky se naštěstí podařilo na čáře stojícímu Lopatářovi odvrátit. Do konce zápasu jsme dokázali udržet koncentraci a nasazení a odměnou nám za to byla remíza s vedoucím celkem z Brandýsa. Hosté tak poprvé v sezóně ztratili a nám se podařilo získat zasloužený bod za remízu 1:1.