TJ Sokol Šestajovice A - AFK Nehvizdy A 2:0

TJ Sokol Šestajovice A - AFK Nehvizdy A  2:0

Sestava: Prokeš - Mergl (Machačný), Parůžek, Dvořák, Král (Slávik) - Hýbel, Jenčík, Müller, Nepivoda - Melichar (Antoš), Adášek (Nováček) Trenér: Lopatář

V osmém kole jsme jeli do Šestajovic a po sérii špatných výsledků jsme potřebovali za každou cenu bodovat, nejlépe vyhrát. Soupeř měl být více než přijatelný. Šestajovice byly doposud poslední a ještě se jim nepodařilo vyhrát. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, avšak pozorná obrana domácích nás k nějaké větší šanci nepustila. Za zmínku stojí akorát dvě standartní situace těsně před vápnem a jeden hlavičkový pokus po rohovém kopu. Bohužel, ani jednou jsme netrefili branku soupeře. Nejvážnější šancí Šestajovic byl únik po křídle, který však s přehledem zlikvidoval Prokeš. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, tak po nedorozumění v obrané fázi nás domácí potrestali celkem snadnou brankou. Poločasový stav byl tedy 1:0

Do druhého poločasu jsme udělali tři změny, hlavním záměrem bylo oživit útočnou hru. Začali jsme aktivněji a celý druhý poločas se odehrával převážně na půlce Šestajovic. Jenže se nám stále nedařilo najít cestu do nějaké vyloženější šance. Když už se nějaká šance naskytla, tak převážně po rohových kopech, jenže ani z nich jsme opět nedokázali ohrozit brankáře domácích. Čím více se blížil konec zápasu, tím více byla naše snaha marná. Pár minut před koncem jsme začali hrát vabank s tím, že nemáme už co ztratit. Výsledkem naší snahy byl akorát rozhodující gól domácích, kdy osamocený hráč soupeře ve vápně uklízel s klidem přihrávku ze strany. Závěr si už Šestajovice pohlídali a poprvé v sezóně vyhráli. Pro nás to znamená další zklamání a hlavně další ztrátu bodů. Měli jsme sice více ze hry, ale nedokázali jsme skórovat. Musíme co nejdříve zapomenout a vyhlížet lepší zítřky. Příští zápas hostíme doma Mnichovice.