08.04.2023

Muži "A" AFK Nehvizdy - SK Bášť

2 : 0

(1:0)

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali hráče Báště.  Soupeř se nacházel ve spodní části tabulky, ale nechtěli jsme nic podcenit. Sestavu jsme přizpůsobili tak, abychom vycházeli ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků. Od začátku zápasu jsme si vytvořili jasnou převahu na hřišti a soupeře přehrávali ve všech činnostech. Ve třetí minutě jsme zužitkovali jednu z útočných akcí a ujali se tak vedení. Naší aktivní hrou jsme soupeře i nadále přehrávali, ale bohužel nám nefungovala koncovka. V zakončení jsme se střelecky trápili a místo toho abychom zápas rozhodli už v prvním poločase, tak jsme soupeři dávali šanci na možné náhodné srovnání. Ve 14. minutě se nám bez cizího zavinění zranil T. Müller a my byli nuceni poprvé střídat. Do kabin jsme šli za stavu 1 : 0.  V druhém poločase se obraz hry nezměnil, a tak jsme chtěli prostřídat co nejdříve všechny hráče, co jsme měli k dispozici. Soupeř pomalu uvadal a my jsme chtěli posílit hlavně útok. Posledním střídáním jsme změnili rozestavení a stáhli ze hry do té doby dobře hrajícího P. Filipce. Obrana soupeře byla už hodně unavená, a tak jsme ji chtěli dorazit a poslali nahoru rychlostní typy hráčů. Střídání nám vyšlo a po pěti minutách jsme vstřelili druhý gól. V 79. minutě nám trochu zatrnulo, když se nám bez cizího zavinění zranil druhý hráč a my museli dohrávat v deseti. Pár minut nato se zranil i hráč hostí a síly na hřišti se vyrovnaly. Zápas jsme zvládli a zvítězili 2 : 0.

Sestava:

Branka – O. Liehm,  obrana – P. Rambousek, J. Jenčík, O. Ursacher, T. Müller,  záloha – M. Pitrůn, Š. Krákora, P. Filipec, F. Grábner, L. Vlček,  útok – P. Dvořák.