17.09.2022

Muži "A" AFK Nehvizdy - SK Kostelec u Křížků

8 : 2

(5:1)

K našemu dalšímu zápasu jsme nastoupili na domácím hřišti, a to proti poslednímu týmu průběžné tabulky. Do zápasu jsme šli s vědomím, že nám opět chybí několik hráčů, kteří by pravděpodobně byli v základu. Poslední omluvenka přišla jen dvě hodiny před výkopem. Museli jsme tak hodně improvizovat a použít nerozehrané hráče, hráče dorostu a na poslední chvíli přivedeného Martina Pitrůna z Unionu Čelákovice. Pro toho to byl hodně ostrý start, protože v Unionu nedostával skoro žádnou herní praxi. Zápas jsme rozehráli  s velkou opatrností v zadních řadách, nechtěli jsme zbytečně riskovat a inkasovat jako první. Co se týče útočné fáze, tak tam jsme kladli důraz na proměňování šancí, kterých si vytvoříme každý zápas velké množství, ale máme nízkou produktivitu v zakončení. Minimálně první tři velké šance jsme trestuhodně zahodili a už to vypadalo, že se v koncovce budeme opět trápit. Naštěstí si ve 22. minutě otevřel svůj střelecký účet Filip Vlček a v rozmezí 32. – 34. minuty se trefili Vlček, Dvořák a Krákora. I když se soupeř snažil hrát naplno celých 90 minut, tak na konečném zisku tří bodů pro nás, se nic zásadního nezměnilo. Nakonec jsme soupeře porazili vysoko 8 : 2 a zaslouženě vyhráli.

Sestava: branka – Liehm,  obrana – Rambousek, Jenčík, Ursacher, Sláma,  záloha – Pitrůn, Filipec, Vlček F., Krákora,  útok – Dvořák, Roučka

Lavička: Pohanka, Müller ml.

Branky: Vlček F. 3x, Krákora 2x, Dvořák 1x, Pohanka 1x, Sláma 1x