19.05.2023

Muži "A" AFK Nehvizdy - Sokol Hrusice A

3 : 1

(0:0)

V rámci předehrávaného 23. kola jsme v pátek 19.5. na domácím hřišti přivítali hráče Hrusic. Soupeř byl v průběžné tabulce těsně před námi s náskokem dvou bodů. Počítali jsme s tím, že to nebude lehké, ale věděli jsme, že když podáme kvalitní kolektivní výkon, dokážeme Hrusice porazit. V minulém kole jsme pro nedisciplinovanost přišli o jednoho klíčového hráče. Naopak se nám do hry vrátil po dlouhém zranění jeden z hráčů, který šel do zápasu bez jediného tréninku a my nevěděli, jak to bude s jeho herní výkoností. Těsně před zápasem se v průběhu rozcvičky zranil další hráč širšího základu a my museli narychlo měnit sestavu a posty jednotlivých hráčů. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a dobrou hrou v obrané fázi jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. Na druhou stranu jsme měli kvalitní a rychlý přechod do útočné fáze, kde nám nefungoval útok a všechny útočné akce končily bez tíženého efektu. O přestávce jsme provedli jednu změnu v útočné dvojici, tak abychom vytvořili větší tlak na soupeřovi obránce a na soupeřovu rozehrávku. To se nám povedlo a hned po přestávce jsme v 47. minutě šli do vedení. Soupeře jsme dál přehrávali a odměnou nám byl v 69. minutě druhý gól. Pak jsme se trochu uspokojili dvoubrankovým náskokem a zvolnili tempo, čehož soupeř využil, vytvořil si převahu na hřišti a snížil tak na rozdíl jedné branky. Hra pak začala být nervózní z obou stran a zápas tak začal nabírat na obrátkách. Nám se podařilo přetahování o výsledek strhnout na svoji stranu a v 92. minutě jsme určili konečný stav 3 : 1. Oba týmy podaly kvalitní a maximální výkon, který se divákům musel bezesporu líbit.

Sestava:

Branka - O. Liehm,  obrana – P. Rambousek, J. Jenčík, O. Ursacher, T. Sláma,  záloha – J. Červený, Š. Krákora, L. Vlček, F. Grábner,  útok – P. Dvořák, M. Brodský