25.03.2023

Muži "A" AFK Nehvizdy - Sokol Veltěž

4 : 1

(2:0)

V sobotu 25. března jsme vstoupili do jarní části domácím zápasem proti Sokolu Veltěž. V odvetě jsme chtěli v první řadě odčinit smolnou porážku ze hřiště Veltěže a za druhé udržet domácí neporazitelnost, kterou nám narušili pouze Dobřejovice. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a s jasnou taktikou, kterou nám nabouralo zranění Petra Filipce v 8. minutě. Do zápasu tak naskočil Pepa Červený, a tím došlo k posunu více hráčů na různých postech. Pepa nám šel na hrot a místo Petra jsme do zálohy stáhli Lukáše Vlčka, který se na tomto postu osvědčil v zimní přípravě. Na naší aktivitě se nic nezměnilo a ve 20. minutě jsme šli do vedení, když penaltový kop proměnil dobře hrající Filip Grábner. Po 10 minutách naše vedení navýšil výborně hrající Pavel Sochor a za stavu 2 : 0 jsme šli o poločase do kabin. Tam nás čekalo nemilé zjištění, že pro obnovené zranění musí střídat i F. Grábner. Do druhého poločasu jsme tak museli udělat již druhé vynucené střídání a do hry naskočil Petr Dvořák. Opět došlo na pohyb hráčů na jednotlivých postech, a to tak abychom udrželi nastavené tempo a nepropadli v poločasový úspěch. Začátek druhého poločasu poznamenalo nepříznivé počasí, silný vítr a kroupová přeháňka. Zápas tak musel být na chvíli přerušen. Z počátku nám chvíli trvalo, než jsme se se změnami rozestavení srovnali a při součtu špatného počasí, změně rozestavení a výměny hráčů = obdržený gól. Dobré bylo, že se hráči nenechali ničím rozhodit a makali dál. V závěru zápasu jsme vstřelili ještě dvě branky a po zásluze vyhráli 4 : 1.

Sestava:

Branka – O. Liehm, obrana – M. Pitrůn, J. Jenčík, O. Ursacher, T.Müller st., záloha – P. Rambousek, Š. Krákora, P. Filipec, F. Grábner, útok – P. Sochor, L. Vlček.